į pradžią   |   turinys   |   susisiekite  
Archyvas
Liūdna žinia - žmonija sparčiai kvailėja ir keliauja link idiokratijos

Stenfordo universiteto mokslininkų atliktas tyrimas patvirtino tai, kas ir taip matosi, kad žmonija sparčiai praranda intelektualinius ir emocinius gebėjimus. 

 

Dabar išgyvenimui daug proto nereikia. Atitinkamai, nebevyksta natūrali atranka, kurios pasėkoje gamtoje kvailiai tiesiog neiš- gyvendavo ir nepalikdavo palikuonių.

 

Atsidūrę šiltnamio sąlygose psichai bei šiaip kvailiai turi galimybę užsiimti mėgstamais reikalais ir nevaržomai, bei sparčiai dauginasi. Kad tuo įsitikintum, pakanka užsukti į socialinius tinklus, paskaityti labiausiai lankomų internetinius portalus, paskaityti populiariausius laikraščius ir žurnalus, ar tiesiog pasižiūrėti TV.

 

Atlikti tyrimai parodė, kokia naujoji vaikų karta (8-13 metų amžiaus) žengia į pasaulį. Vaikai nemoka ne tik tokių dalykų, kaip pasikeisti prakiurusią dviračio padangą ar pastatyti palapinę, tačiau dauguma jų nemoka net kaip užsirišti batų raištelius ar įlipti į medį.

 

Tačiau beveik visi moka naudotis išmaniosiomis technologijomis.

 

Praktiškai kiekvienas bamblys šiais laikais gali suaugusiajam paaiškinti, kur ką spausti išmaniajame telefone, kompiuteryje ir pan. Tačiau paklausus to mažojo planetos gyventojo ko nors, kas nesusiję su naujausiomis technologijomis, dažniausiai išgirsime žodį „nežinau“. O ir tie vaikai mieliau renkasi laisvalaikį prie kompiuterio, o ne kamuolio gainiojimą lauke.

 

Paklauskite  - 11-14 metų amžiaus vaiką, kada buvo pasirašytas Ribentropo-Molotovo paktas. Paklauskite apie Sąjūdį. Paklauskite apie svarbiausias Lietuvos istorijos datas.

 

Nuoširdžiai abejoju, jog išgirsite atsakymus į užduotus klausimus. Tačiau paklauskite apie tai, kaip atlikti vieną ar kitą operaciją kompiuteryje/išmaniajame telefone. Atsakymą savo informatyvumu galėsite gretinti su informacija, pateikta informacinių technologijų portaluose.

 

Ar tai reiškia, kad žmonija jau pasiekė aukščiausią savo išsivystymo lygį? Žinoma, buvo ir bus mokslininkų ar tiesiog protingų žmonių, kurie savo sukurtais produktais vis kels technologijas ir inovacijas į aukštesnius lygius, tačiau faktas, jog visi nauji išradimai/įrenginiai, skirti palengvinti žmonių gyvenimus. O kai jie tampa pernelyg lengvi, žmonės nustoja mąstyti.

 

Jau dabar dažniausiai už mus mąsto kompiuteriai, išmanieji telefonai ar kiti technologiniai stebuklai, tačiau galima spėti, jog tai tik daro „meškos paslaugą“ visai žmonijai. Kiek neramu, tačiau ir tuo pačiu smalsu, kaip pasaulis atrodys po 50-60 metų. Net norisi apsilankyti pas čigonę būrėją, kuri per savo stiklinį(?) rutulį parodytų, kokia gi laukia mūsų ateitis.

 

Apibendrinus mokslininkų išvadas, galima konstatuoti, kad "Idiocracy" filmo scenarijus kuo toliau, tuo labiau pildosi...

 

„Idiocracy“ - tai 2006-aisiais buvo sukurta buka amerikiečių komedija. Nors buka ji galbūt atrodo tik iš pirmo žvilgsnio. Filme rodomas ateities žmonijos gyvenimas, kai technologinis progresas pasiekė tokį lygį, jog už žmogų viską atlieka mašinos ir įvairiausi įrenginiai, tad jis itin sparčiai kvailėja.

 

Kaip filmas, jis niekam tikęs – prajuokinti sugebėtų nebent tik tuos pačius vaizduo- jamus ateities gyventojus.

 

Tačiau pažiūrėjus kitu kampu, režisierius tarsi tikras orakulas pažvelgė į ateitį atvaizduojantį savo burtininko rutulį ir, maža to - parodė visą tai mums.

 

Filmą "Idiocracy" galima peržiūrėti čia:

http://static.video.yandex.ru/lite/tosha-astashov/sc4awn5isu.3020/

--