į pradžią   |   turinys   |   susisiekite  
NAUJIENOS
2019-10-12. KNYGOS PRISTATYMAS

Spalio 10 d. Svėdasų bibliotekoje vyko lituanistės ir etnomuzikologės Rūtos Vyšnios knygos „Vandenynas ir Žaliamėlė“ pristatymas.


„Vandenynas ir Žaliamėlė“ – poetinė, simbolinė, mitologinė sakmė-giesmė, kurią gieda Žaliamėlė Paukštė. Ši giesmė tyvuliuoja mūsų pirmapradžiuose vandenyse. Knygoje ataidi intertekstai iš lietuvių ir indoeuropiečių mitologijos, tautosakos, muzikinio folkloro ir susipina su vidinėmis, poetinėmis gijomis.

 

Rūtos asmenybę nusako literatūros ir muzikos sąveika. Šios meno rūšys darniai viena kitą papildo. Tuo galėjome įsitikinti klausydami Rūtos skaitymo, atliekamų archajiškų lietuvių liaudies dainų, kanklių skambesio. Susirinko beveik 40 klausytojų, ir visi nuščiuvę klausėsi, žavėjosi kūrinio melodingumu, Rūtos skleidžiama šiluma ir kuriamu grožiu.

 

Knygos autorė papasakojo apie knygos atsiradimą, ilgas dvejones, ar verta leisti knygelę, poeto S. Keturakio padrąsinimą, ilgas leidyklų paieškas, dailininkės pasirinkimą. Šio kelio gale sėkmingai buvo išspausdinta dviem kalbomis parašyta, nuostabiais piešiniais iliustruota knygelė „Vandenynas ir Žaliamėlė“.

Susirinkusieji palinkėjo, kad tas kūrybinis kelias tęstųsi ilgai, ir kad autorė išleistų sakmę-giesmę, kuri būtų skirta patiems mažiausiems skaitytojams. Kad neapsiribotų vien knygos puslapiais, bet ir įrašytų savo kūrybos garsinių įrašų.

 

Rūta Vyšnia pasidalino, kad jai labai norėtųsi, jog kūryba kalbėtų už kūrėją. Tad padovanojo savo knygelę Svėdasų bibliotekos skaitytojams, skatindama susipažinti su knygele iš arčiau.


Ačiū Rūtai už skleidžiamą kūrybinį džiaugsmą bei nepaprastai šviesų ir jaukų susitikimą!