į pradžią   |   turinys   |   susisiekite  
NAUJIENOS
2023-03-22. BIBLIOTEKOJE

Kovo 21 dieną bibliotekoje minėjome Aukštaitijos metus, kalbėjome, dainavome, juokavome, skaitėme eiles aukštaičių anykštėnų (svėdasiškių), panevėžiškių, uteniškių šnektomis. Tarptautinę poezijos dieną ryškinome uteniškių tarmę su vyžuonišku prieskoniu.

 

Taip pat šventėme lėlininkų dieną rišdami medžiagines lėlytės. Turėjome būrį svetelių: kanklininkes iš Rokiškio Rudolfo Lymano muzikos mokyklos (mokytoja Asta Mičelienė), poetę iš Utenos Ingridą Kepalaitę, nuotoliniu būdu mūsų renginį atidarė prie Pasvalio esančio Joniškėlio visuomenininkas Viktoras Stanislovaitis, lėles gaminti pamokė dailės mokytoja Inesa Laurinavičienė, taip pat mums talkino kraštiečiai – mokytoja Irena Guobienė, bardas Algis Baronas...

 

Kaip jau tampa tradicija mūsų bibliotekoje, vieną renginį daliname į dvi dalis: pirmoji dalis skiriama vaikams, o antroji – suaugusiems. Pietų metą iš Svėdasų Juozo Tumo-Vaižganto gimnazijos sugužėjęs būrys vaikų su mokytojomis klausėsi kankliavimo ir tarmiškų dainų, buvusios pradinukų mokytojos Irenos Guobienės svėdasietiškai pasakojamos legendos apie Beragio ežero atsiradimą, galiausiai miklino pirštukus rišdami skudurines Onutes.


Gerokai popiet susitikome su poete Ingrida Kepalaite, trijų poezijos knygų „Paūturākim“ (2008 m.), „Pasakysiu pasakų“ (2017 m.), „Spaciruokim“ (2021 m.) uteniškių tarme autorės. Išgirdome eilių, sakmę, haiku uteniškių tarme. Poetė ne tik kuria eiles, ji gali paaiškinti termodinamikos dėsnius, dalyvauja politinėje veikloje. Poetės eilių gausą vainikavo Astos Mičelienės kankliavimas bei Algimanto Barono baladės.

Bibliotekos informacija