į pradžią   |   turinys   |   susisiekite  
NAUJIENOS
2023-06-18.TRUMPAI

Įpratus prie Lietuvos žiniasklaidos antraščių, ši WSJ ( The Wall Street Journal) antraštė nuskambėjo netikėtai ir iššaukiančiai – Instagramas jungia pedofilų tinklą (Instagram Links Pedophile Network). Tokios antraštės ir straipsniai gali pasirodyti nebent Lietuvos vadinamoje nesisteminėje žiniasklaidoje arba nepriklausomoje Vakarų žiniasklaidoje.

 

Lietuvoje apie pedofilų tinklą gali kalbėti tik visiškas beprotis, kuris pats prašosi užmėtomas akmenimis. Kiekvienas save laikantis išsilavinusiu žmogumi žino, kad pedofilų tinklo Lietuvoje nėra ir būti negali, kaip sovietiniais laikais nebuvo sekso. Visgi WSJ žurnalistai kartu su mokslininkais nustatė, kad tokie tinklai egzistuoja ir plačiai naudojasi socialiniais tinklais ne vien turinio platinimui ir propagavimui, bet siekiantiems fizinių kontaktų su nepilnamečiais.

 

Socialinius tinklus valdančios kompanijos deda dideles pastangas, kad apribotų šiems tinklams naudotis jų platformomis. Minėtas tyrimas nemini atskirų šalių. Globaliame pasaulyje nėra prasmės tai daryti. Neturiu jokių įrodymų kad Lietuvoje toks tinklas egzistuoja. Aišku viena, Lietuvai irgi nesvetima nei viena pasaulio blogybė. Venckienės istorija sukompromitavo šią problemą ir pavertė ją pajuokos vertu objektu. Visgi Lietuvą kaskart vis sudrebina istorijos, kurios labai greitai nugramzdinamos į užmarštį.

 

Jos pateikiamos kaip atsitiktiniai įvykiai tarpusavyje neturintys nieko bendra. Net jei taip ir yra, kaip matome iš WSJ publikacijos, yra tinklas ir terpė, kuri jas visas apjungia. Bartoševičiaus istorija parodė, kad politikai dėl savo išskaičiavimo linkę nesivaržydami šluoti šiukšles po kilimu ir dėl akių nuvarvinti vieną kitą krokodilo ašarą dėl skriaudžiamų vaikų. Būtų kvaila pasiduoti sąmokslo teorijoms apie slaptus tinklus kurie viską kontroliuoja, bet lygiai taip pat neprotinga ignoruoti problemą, kuri egzistuoja pasaulyje, bet tik ne Lietuvoje.

Jonas Balčiūnas