į pradžią   |   turinys   |   susisiekite  
NAUJIENOS
.

Svėdasų bibliotekos Meno galerijoje

 

Rokiškio r. Kamajų Antano Strazdo gimnazijos

Neformalios jaunųjų gidų grupės „KASgi“ narių

Vaidos Mickūnaitės ir Arno Zolubos

 

fotografijų paroda  „Aš matau gyvenimą...“

 

 

 
 
Svėdasiškių draugijos "Alaušas" nariai šventė kartu su anykštėnais

2014 m. lapkričio 16 d. (sekmadienį), 13:00 val.  Lietuvos kariuomenės Vilniaus įgulos karininkų ramovėje įvyko  Vilniaus anykštėnų tradicinė rudeninė šventė, skirtą „Lietuvos kariuomenės dienos (lapkričio 23 d.) 96-osioms metinėms paminėti”, kurios svarbiausiu akcentu tapo karių, kilusių iš Anykščių krašto paminėjimas ir pagerbimas... 
 

plačiau
 
Svėdasuose lankėsi rajono meras

Susitikti su juo panoro apie keturios dešimtys svėdasiškių. Svečiai juos pagyrė už skaitlingą dalyvavimą, nors šis būrelis atrodė gana kukliai didžiulėje kultūros centro salėje.

Meras Sigutis Obelevičius nebuvo linkęs daugžodžiauti ar žadėti. Trumpai apžvelgęs atliktus darbus, jis pasiūlė ...

2014-11-19     17:56

plačiau
 
Bendruomenės susirinkime

 

Sekmadienį į kultūros namų salėje vykusį Svėdasų bendruomenės susirinkimą sugužėjo visi tie, kurie neabejingi miestelio reikalams. Jie išklausė pirmininkės Astos Fjellbirkeland ataskaitą apie nuveiktus darbus.

Reikia pastebėti, kad prieš metus atsinaujinusi bendruomenės  taryba nuveikė iš ties nemažai ir dar savo kasoje sukaupė apie tris tūkstančius litų...

plačiau
 
Atvyksta meras

Trečiadienį lapkričio 19 d. į Svėdasų kultūros namus atvyksta rajono meras Sigutis Obelevičius su savo komanda iš savivaldybės darbuotojų ir specialistų. Meras informuos svėdasiškius apie nuveiktus darbus ir atsakys gyventojams į jiems rūpimus klausimus.

 
 
Primename

Lapkričio 16 d. Anykščių kultūros centro Svėdasų skyriuje vyks Svėdasų bendruomenės susirinkimas. Pradžia 11 val. (Po Šv. Mišių)

Susirinkime bus pristatyta bendruomenės veiklos ir finansinė ataskaitos (nuo 2014 balandžio mėn.), aptarta veiklos plano 2014-2015 - iems vykdymas, einamieji klausimai, renkami nauji tarybos nariai. 

Susirinkimo metu galima bus susimokėti Svėdasų bendruomenės nario mokestį už 2015 m.

 
 
Neišreklamuotos lankytinos vietos Svėdasuose

Jau kuris laikas ant kultūros namų sienos puikuojasi stendas, kuriame sužymėtos Svėdasų krašto lankytinos vietos. Viena skaitytoja pastebi, kad mūsų apylinkėje yra ir kitų dėmesio vertų vietų. 

plačiau
 
Apie BRIKS – nauja Pasaulio ekonominė tvarka

Sudėtingas tekstas, neįtraukiantis pateikimas, nuobodu skaityti, – tačiau pakitimai pasauliui, jei šis projektas galutinai pavyks, bus neapsakomai milžiniškos reikšmės ir kokybiškai absoliučiai nauji bei sunkiai prognozuojami. Todėl neagituojame nei už, nei prieš šį projektą. Siūlome tiesiog įdėmiai (pagal galimybes) pasiskaityti ir pradžiai bent susipažinti su tuo, kas šiai dienai yra.

plačiau
 
Atgarsiai

 Kaip jau plačiai respublikoje buvo rašyta, Šimonių girioje netoli Svėdasų atidarytas pažintinis maršrutas partizanų takais. Keliaujant juo bus galima apžiūrėti įvairias Algimanto apygardos slėptuves, Karaliaus Mindaugo vadavietę ir panašius objektus. Viskas atkurta taip, kaip buvo, todėl lankantis slėptuvėse bus galima pajusti, kaip tuo laikotarpiu gyveno partizanai, kovoję Algimanto apygardoje.

plačiau
 
Raimondas Guobis. Trečiasis jubiliatas

 

 

Pirmomis lapkričio dienomis 90 – mečio jubiliejaus proga pasveikintas buvęs puikus – reiklus ir sumanus gimtosios kalbos mokytojas Jonas Beleckas. Kolegų senųjų mokytojų – „ bendrakeleivių“ aplankytas jubiliatas guviai ir sąmojingai kalbėjosi – pastebėjo, kad taip pagerbtas jis dar kokių penkiasdešimt metų gyvensiąs. Juozas Baleišis gi palinkėjo, kad pradžiai gal tik dar apie dešimtį metų pagalvoti pakaktų.

plačiau
 
Ramus kaip...

Posakis "ramus kaip belgas" visai neatitinka teisybės. Pasirodo, „maidanai" Briuselyje įprastas reiškinys. Štai kas atsitinka, kai valdžia pradeda nesiskaityti su piliečiais. Eitynės pagal Europos standartus prieš A.Kubiliaus pavyzdžio taupymo politiką 2014 11 06.  Taigi, derėtų sakyti "ramus kaip lietuvis" - kiek jį besunksi, jis tyliai kentės ir netriukšmaus...

plačiau
 
Anykščių rajone atidarytas unikalus partizanų kovų pažintinis maršrutas

 

Lapkričio 6 dieną Šimonių girioje, Svėdasų seniūnijoje, Anykščių rajone buvo atidarytas unikalus, pirmasis toks Lietuvoje pažintinis maršrutas „Algimanto apygardos partizanų kovų takais“. 

Tokio maršruto idėja gimė 2012 lapkričio mėnesį, kai Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras pateikė sumanymą apjungti pavienius pastatytus paminklus ir atminimo ženklus į vieną sistemą ir pradėjo ieškoti galimybių kaip tai padaryti

plačiau
 
Spalio mėnesį mirė dvigubai daugiau, negu gimė

Anykščių Civilinės metrikacijos skyriuje per šių metų spalio mėnesį užregistruoti 22 kūdikių gimimai, iš jų 12 berniukų ir 10 mergaičių. 17 vaikų gimė Lietuvoje ir 5 užsienyje (3 Norvegijoje, 1 Jungtinėje Karalystėje ir 1 Ispanijoje)...

plačiau
 
Neįvykęs antrasis Žalgiris

 

2014 m. spalio 27 d. sukako 584 metai, kai mirė Vytautas Didysis. Šie metai taip pat yra 600 – osios antrojo Žalgirio metinės, Šia proga Trakų salos pilyje įvyko istorinis vakaras, skirtas Vytauto Didžiojo atminimui. Istorikas Tomas Baranauskas skaitė pranešimą: „Neįvykęs antrasis Žalgiris“. Šio pranešimo tikslas buvo papasakoti visuomenei, kaip tuo metu žmonės suvokė Žalgirio mūšį ir kaip jį vertino...  

plačiau
 
Lietuvoje - teisingumas lietuviškai?...

Teismas atmetė Z. Vaišvilos skundą, kad Vyriausioji Rinkimų Komisija nesiėmė veiksmų dėl kandidatės į prezidentus D.Grybauskaitės suklastotos biografijos... 

Pagrindinis argumentas – nėra pagrindo netikėti VRK atstovo Roko Stabingio paaiškinimais. Dėl to, kad, kitų VRK narių nuomone, VRK sprendimas pagal Z. Vaišvilos prašymą nebuvo priimtas, teismas nepasisakė, liudininkais jų neapklausė.

plačiau
 
Statistika, verčianti susimąstyti

 

Lietuvių tauta tirpsta ne tik dėl emigracijos, bet ir dėl kitų priežasčių, tačiau ši situacija valdžios nejaudina.

plačiau
 
Rima Paukštelienė. Mano išpažintis

Esu iš paprastų darbininkų šeimos, paprasta pilietė su paprastais žodžiais ir paprastu gyvenimu, gyvenu paprastame, pačiame mažiausiame Lietuvos mieste, o tas miestas – iš 3 gatvių ir 4 gatvelių. Prisimenant savo vaikystę, iš mamos pasakojimų žinodavau, kaip ji myli Lietuvą, žinojau, kaip ji nemylėjo tuometinės TSRS, gal būt tuomet ir manyje gimė patriotizmas.

plačiau
 
Apie eurą ir dar kitus dalykus

Po respubliką keliauja Eurobusas, bet į Svėdasus atrodo,kad neužsuks. Juo keliaujantys žmonės aiškina gyventojams apie naujosios valiutos privalumus. Na, o prieš susitinkant su Eurobuso komanda verta paklausyti šio žmogaus įžvalgų...

plačiau
 
Kvietimas

Kodėl aš esu čia ir kalbu su tavimi? Nes nebegalėjau ištverti tylos. Tylos, kuri jau tęsiasi nuo susitikimo su Rolando Paulausko bendraminčiais Šiauliuose. Tą susitikimą prisimenu pilną vilties, kuri ir dabar yra neužgęsusi. Viltis ir didelis noras matyti Lietuvą kuo savarankiškesnę ir nepriklausomą valstybę, puoselėjančią savo tradicijas ir kultūrą.

plačiau
 
Gimnazijos naujienos

Įvyko krepšinio varžybos, derliaus šventė ir išrinktas kandidatas į Lietuvos mokinių parlamentą....

plačiau
 
<<  ankstesnis  10  20  30  40  50  60  70  80  90  100  111   112   113   114   115   116   117   sekantis  >>