į pradžią   |   turinys   |   susisiekite  
NAUJIENOS
Raimondas Guobis. Susitikimas Svėdasuose

Ketvirtadienio pavakarę Svėdasų kultūros namuose su vietinės bendruomenės nariais, miestelio ir apylinkų gyventojais susitiko susitiko VŠĮ " Darnaus vystymo projektai" jau antrus metus vykdomo projekto " Dialogue for tomorrow" dalyviai.

 

Trylika jaunų, energingų, simpatiškų vyrukų bei moteriškių iš Ispanijos, Austrijos, Lenkijos, Slovėnijos, Estijos ir Lietuvos papasakojo apie vykdomą projektą, pasiklausė svėdasiškių kankliavimo, liaudiško dainavimo, gėrėjosi tautiniais drabužiais, seniūnas Valentinas Neniškis pagrojo lietuviams nelabai būdingu instrumentu - lūpine armonikėle.


 

Grojo ir svečiai - du vyrukai puikiai sutardami grojo su dūdmaišiu bei gitara. Pasak koordinatorės Lauros Navickaitės pagrindinis projekto tikslas- stiprinti ryšį tarp kartų, puoselėti senas tradicijas, patyrimus, amatus ir kitas vertybes. Pasakojo apie neseniai vykusį susitikimą Estijoje, kur dalyvavo aštuoniasdešimtmetis meistras su dukra iš Ispanijos, kurie pasakojo apie kelių amžių tradiciją, kai siūti sodietiškus aulinukus su mediniais padais- beveik nesunešiojamus, amžinus batus.


 

Svečiai buvo sužavėti tokio šilto sutikimo, draugiškai nusiteikusių žmonių, jų domėjimosi kitomis kultūromis, tuirtingo vaišių stalo, dėkojo ir vienai iš projekto vykdytojų, svėdasiškei Agnei Baleišytei, kuriai pasiūlius jie susitikimui su vietiniais gyventojais ir pasirinko Svėdasus. Projekto dalyviai dieną lankėsi Niūronyse, kur susipažino su senojo lietuviško kaimo kultūra, dalyvavo duonos kepimo edukacinėje programoje, o nakvynei pasirinko egzotiškus būvusio bernardinų vienuolyno namus Troškūnuose.