į pradžią   |   turinys   |   susisiekite  
NAUJIENOS
2024-03-18. KOMENTARAS ŠIAI DIENAI

Šiandien Lietuvos žiniasklaidos dėmesio centre bus dvi naujienos. Viena iš užsienio, viena Lietuvos.

 

Pirmoji naujiena – Putino inauguracija dar vienai kadencijai. Rinkimai Rusijoje dabar negali vykti. Su tuo sutinka tiek Rusijos elitas, tiek didelė dalis visuomenės. Tai nenutiko savaime. Prie to buvo einama ilgai ir sistemingai. Sukurta iliuzija, kad demokratija Rusijai būtų pražūtinga. Sunku spręsti ar tai tiesa, nepabuvus kito kailyje.

 

Tai nereiškia, kad Rusija kažkada nepasikeis, bet prie to bus einama evoliucijos keliu, sulaukus lyderių kaitos pagal natūralius gamtos dėsnius. O kol kas, stiprus prezidentas – stipri ir saugi Rusija priešų apsuptyje. Vakarai nepripažįsta rinkimų rezultatų, bet pripažįsta Putiną nes turi viltį kad teks su juo derėtis arba teks kariauti. Lietuvos pagrindinė naujiena - Anušauskas, Šimonytė ir avinėlių tylėjimas.

 

Ši naujiena irgi turi sąsajų su pirmąja. Valdantieji į valstybę žiūri per savo asmenines buvimo valdžioje strategijas. Čia irgi bandoma Lietuvos saugumą susieti su stipria asmenybe. Tik šiuo atveju gaunasi apgailėtinas rezultatas. Lietuvai koją kiša demokratija. Lozungas, - silpnas Anušauskas silpna Lietuva, skamba neįtikinamai, o stiprus Kasčiūnas stipri Lietuva, skamba švelniai tariant juokingai arba apgailėtinai. Deja Šimonytė iki rinkimų neturi kito pasirinkimo.

Jonas Balčiūnas