Malonu matyti aktyvią diskusiją dėl Alaušo pliažo.
Tik vertėtų grįžti į pradžią
Ne tik Anykščių rajone, o Anykščių rajone net prie 4 ežerų bus daromi pliažai.
Projektuotojai pasiūlė trys koncepcijas.
Projektuotojai nori dirbti toliau, todėl jiems reikia žinoti, kuri koncepcija labiausiai tinka.
Tokia pati koncepcija bus prie Alaušo, Viešinto, Juostino ir Nevėžos ežerų. T.y. nebus, kad vienokia KONCEPCIJA pas mus, o kitokia ten. Tokios finansavimo sąlygos ir t.t.
Šiuo metu tereikia išsirinkti sau patinkančią ir tikėtis, kad kiti irgi išsirinks tokią pačią.
Šiuo metu nesprendžiamas klausimas kokios spalvos ir kiek bus persirengimo kabinų ar pn.
Kai pagal pasirinktą koncepciją bus atlikti projektavimo darbai, prieš ruošiant techninį planą (kur skaičiuojama kiek takų, kiek suolų ir pn.) VYKS SVARSTYMAS SU GYVENTOJAIS.
PADARIAU KLAIDĄ, KAD PASIŪLIAU TIK ALAUŠO PAKRANTĖS KONCEPCIJĄ, REIKĖJO PASIULYTI VISŲ 4 EŽERŲ, kad būtų lengviau pasirinkti.
Kadangi vizualizacijos l. didelės, rašykite savo elektroninius paštus ir jos bus persiustos, kad galėtumėte tinkamai įvertinti
GAMTOS POJŪČIŲ PAPLŪDIMIAI – sąlyginis pavadinimas MEDIS
Anykščiai – visoje Lietuvoje žinomi kaip viena gražiausių gamtos vietų, įkvėpusi tokius klasikinius kūrinius, kaip A. Baranausko ,,Anykščių šilelį‘‘. Atsispiriant nuo šio unikalaus gamtinio konteksto, buvo sukurti keturi teminiai paplūdimiai, kuriuose gamta veikia ne tik kaip aplinka, bet kaip esminė idėjinė ašis, formuojanti kiekvieno paplūdimio tematiką ir nuotaiką.
Kiekvienas paplūdimys kviečia lankytojus pajusti skirtingą gamtos aspektą: – Medžio paplūdimys – vyrauja mediniai elementai, akcentuojamas jaukus būvimas tarp medžių, jų garsų ir kvapų. – Vėjų paplūdimys – vyrauja lengvos metalinės konstrukcijos, supynės, nuo vėjo besisukančios skulptūros. Šiame paplūdimyje oro judėjimas kviečia į žaismingą patyrimą. – Vandenų paplūdimys – vyrauja virvės ir pinti elementai, kurių tinklai virš vandens sudaro plūduriavimo įspūdį. – Akmens paplūdimys – šioje zonoje dominuoja akmens elementai; pojūčius budina lytėjimo takas, kviečiantis basomis pajusti natūralios medžiagos faktūrą.
Paplūdimiai sukurti pasitelkiant baldus ir įrenginius, kurie skatina natūralų ryšį su aplinka – kviečia liesti, klausytis, stebėti. Tai vietos, kur galima ne tik atsipalaiduoti, bet ir trumpam sustoti, įsijausti į gamtą ir ją patirti ne vien žvilgsniu.
1 VARIANTAS – sąlyginis pavadinimas RAIDĖS
Koncepcija:
Lenktos, gamtinei aplinkai artimos formos. Lieptai kaip pagrindiniai sklypų akcentai ir traukos objektai.
Kiekviename sklype projektuojamas ežero pavadinimas – tai ne tik funkcinė mažosios architektūros detalė, bet ir simbolinė nuoroda į Anykščių rajono kultūrinę tapatybę (rašytojų kraštas). Suoliukai suformuoti iš raidžių tampa tyliais paminklais literatūrai – kiekviena raidė tarsi kviečia prisiliesti prie kultūros. Taip estetika sujungiama su prasmėmis, o lankytojai skatinami ne tik ilsėtis, bet ir domėtis.
2 VARIANTAS – sąlyginis pavadinimas TIESĖS
Koncepcija:
Griežtos formos, kylančios ne iš norimos griežtos stilistikos, o iš logikos. Takų ir lieptų struktūra formuojama pagal natūralias judėjimo kryptis ir pagrindinius srautus. Griežtos formos sukuria aiškumą, kuris leidžia žmonėms intuityviai judėti, lengvai orientuotis ir jaustis natūraliai.
Šis variantas apie architektūros kuklumą, kuris leidžia atsiskleisti pačiai vietai
Vizualizacijų nuotraukos ČIA
© 2025 svedasai.info | Interneto svetainių kūrimas
|