į pradžią   |   turinys   |   susisiekite  
NAUJIENOS
Pavasaris

Savaitės foto albumas (2014.04.28 – 05.04) iš Anykščių apylinkių, Svėdasai atrodo irgi neprasčiau, tik pritrūksta atidesnio mūsų žvilgsnio...

plačiau
 
Pavasariškai nusiteikę svėdasiškiai susibūrė Juodonyse

Tradicinis pavasarinis draugijos " Alaušas" surengtas svėdasiškių sąmbūris praeitą šeštadienį įvyko beveik svėdasietiškoje Vilmos ir Broniaus Juzelskių sodyboje Juodonių kaime, jau Kamajų parapijoje. Dalyvavo apie trys dešimtys šiuo metu Svėdasuose negyvenančių svėdasiškių ir jų bičiulių.

plačiau
 
Konkursas 

Literatūrinis fondas "Baltasis balandis" organizuoją dešimtąjį poezijos skaitymų konkursą ir kviečia dalyvauti literatūros ir poezijos mylėtojus.

Papildyta renginio programa

 

plačiau
 
Svėdasų bažnyčia

Svėdasų bažnyčia minima 1522 m. Svėdasų dvaras 1533 m. atiteko reformacijos šalininkams Mikalojui Radvilai Juodajam ir jo broliui Jonui. Manoma, kad nuo XVI a.vid. Svėdasuose klebono nabuvo (minimas 1538 m.).

plačiau
 
Svėdasiškių draugija "ALAUŠAS" kviečia

Gegužės 3 d. 14 val.

renkamės pas Bronių Juozelskį Juodonyse.

Kas be "ratų", susitinkame Svėdasų skverelyje 13.30 val.

 
 
Mokymai tėveliams

 

 

Tėveliai kviečiami dalyvauti Efektyvios tėvystės įgūdžių mokymuose. Jie yra skirti tėvams, įtėviams, globėjams ir kitiems vaikus auginantiems asmenims, kurie nori įgyti žinių bei praktinės patirties ir patobulinti savo tėvystės gebėjimus

plačiau
 
Nepasiduokime bauginimams

 

Neseniai pasklido informacija, kad Vilkaviškio rajone žmonės, pasirašiusieji už Žemės referendumą, žodžiu ar telefono skambučiais yra kviečiami atvykti į policiją. Panašūs atvejai jau užfiksuoti ir mūsų krašte.
 

plačiau
 
Pamąstymai švenčių temomis...

Per didžiąsias šventes būna daug laisvo laiko, kurį išnaudoti darbams nelabai tinka... Nuo užstalės ir šventinio šurmulio jo taip pat lieka. O jeigu žmogus dar ir vaišintis nepadaugino, neapsunko ir neapsvaigo, tai tas kasdienybei neįprastas laisvalaikis gali sukurti naudingą distanciją

plačiau
 
DAROM AKCIJA SVĖDASUOSE VYKS BALANDŽIO 23 IR 25 DIENOMIS.

DAROM AKCIJA SVĖDASUOSE VYKS BALANDŽIO 23 IR 25 DIENOMIS.

Balandžio 23 d. nuo 11 val. akcijoje dalyvauja Svėdasų Juozo Tumo-Vaižganto gimnazijos mokiniai ir mokytojai. Kviečiame prisijungti visus miestelio gyventojus, neabejingus švaros akcijai.
Balandžio 25 d. 15 val. aikštelėje prie turgaus kviečiame rinktis visus kitus, norinčius pagražinti Svėdasų kraštą. 
Šiukšlių surinkimo punktai:
aikštelė priešais kapines, Vilniaus gatvės pradžia, prie pirties, prie Beragio, prie koplytėlės, Ežero g. ir Lauko g. sankirta.
Plačiau apie akciją skaitykite Svėdasų bendruomenės tinklalapyje www.svedasubendruomene.lt

 
 
Kad prasmingai praleistume Velykas

Dievas įspėja ir nori, kad niekas nepražūtų, o kiekvienas turėtų amžiną gyvenimą. Kas pasikliauja klaidintojais ir neturi kantrybės studijuoti Bibliją, šiame aprašyme viskas išdėstyta trumpai, suprantamai. Tikrai verta perskaityti.
 

plačiau
 
Paroda

Svėdasų bibliotekos meno galerijoje atidaryta

Jurgitos Andrijauskaitės darbų paroda.

Apsilankykite, labai gražūs ir įspūdingi darbai, atlikti siuvinėjimo technika.
 

plačiau
 
Pamatė, nufilmavo ir parodė – Vaiginas išsigando ir pabėgo

Lietuvos Ryto TV pričiupo Dalių Vaiginą – Anykščių ligoninės vaduką. Nuostabiausia, kad jis išsigando. Stebint jo elgesį iki šiol formavosi vaizdas, kad į žiniasklaidoję viešinamą kritiką jis žiūrėjo labai pragmatiškai – purkštaukit jūs kiek norit...
 

plačiau
 
Algimanto Ražinsko puslapyje - naujos mintys

Berods, Sokrato žodžiai: „Aš myliu kiekvieną dievą“. Kiek aprėpia taip vadinama istorija, žmogus visada tikėjo, visada jį visuose jo darbuose lydėjo religija. Žmogus nekito, nekito jo esmė, jo prigimtis, keitėsi tik jo sukurti įrankiai, o žmogus taip ir liko apibrėžtose savo ribose.

 

plačiau
 
Tai bent vienuolė!

Puikus videoklipas, kurį vertėtų pažiūrėti net tiems, kurie retai užsuka į bažnyčią...
 

plačiau
 
Aurelija Stancikienė. Konstitucinė krizė

Seimo narė Aurelija Stancikienė pradėjo rinkti Seimo narių parašus dėl Konstitucinės pataisos, kuria būtų naikinamas Konstitucinis Teismas, o jo funkcijos perduotos Aukščiausiajam Teismui. Siūlome skaitytojams Seimo narės argumentus, kodėl reikia tai daryti ir ką tai iš esmės keičia žmonių ir valstybės gyvenime.  
 

plačiau
 
Raimondas Guobis. VELYKOS

Svėdasų Šv. arkangelo Mykolo bažnyčioje šiemet Šv. Velykų šventės bus sutinkamos ypač iškilmingai, prisimenanat pačias prasmingiausias mūsų šventovės tradicijas - didįdjį šeštadienį 9 valandą prasidės ir visą parą iki pat Prisikėlimo tęsis budėjimas - adoracija skirta ir šiemet katalikų minimiems Šeimos Metams. Visi norintys su gilesniu išgyvenimu, mūsų tikėjimo džiaugsmu pasitikti Viešpatį kviečiami į šventovę bet kuriuo metu, ypatingai laukiamos šeimos bei parapijiečiai, į tėviškę sugrįžtantys ir tolimesnių vietelių tikintieji
 

 
 
Kaip aš tapau pilietišku

 

Man jau patinka valdžios idėja boikotuoti tautos referendumą. Atrodo, sutarta ir su bažnyčia - ne tik tautos, bet ir viešpaties dievo atstovai mane agituos referendumo dieną nekelti kojos ir balso.
 

plačiau
 
Pokalbis po LVAT sprpendimo

"Konstitucinis teismas įvedė mechanizmą kurio nėra Lietuvos teisėje, šį atradimą pradėjo naudoti, kaip argumentą, kuriuo dabar varžomos piliečių teisės, šį atradimą pradėjo naudoti netik Konstitucinis teismas, bet ir Vyriausia rinkimų komisija ir Vyriausias administracinis teismas, šis sprendimas reiškia, kad Lietuvoje sustabdomi visi referendumai"
 

plačiau
 
Špyga ar kontrolinis šūvis?..

Seimas po ilgų manipuliacijų vis dėlto priėmė nutarimą dėl žemės referendumo paskelbimo.Tik viešumas neleido sustabdyti referendumo paskelbimo jau dabar, bet naujai priimtu Seimo kreipimusi siekiama viena – apriboti ateities referendumų iniciatyvas, net jei joms pritartų 300 000 Lietuvos Respublikos piliečių. Ruošiamas kontrolinis šūvis demokratijai. Ar dar lauksime toliau?...
 

plačiau
 
Leidinys turistams

Anykščių turizmo informacijos centras internetinėje svetainėje patalpino turiningą informacinį leidinį "Anykščiai 2014" 
 

plačiau
 
<<  ankstesnis  10  20  30  40  50  60  70  80  90  100  103   104   105   106   107   108   sekantis  >>